Motto lekárnikov: Slováci sú bohatí pacienti!

Autor: Klaudia Kovalovská | 23.2.2015 o 20:35 | Karma článku: 7,16 | Prečítané:  2068x

Ráno vstanete a začalo vás škriabať v krku. Pred sebou máte náročné dni a choroba je to posledné, čo potrebujete. Môžete to riešiť domácou medicínou alebo ak si chcete ušetriť čas vyčkávaním doma v štýle ,,čaj+cesnak+cibuľa možno zaberie, možno nie", bežíte k lekárovi. Z ambulancie vychádzate s receptom na tri druhy liekov.

Ak lekár predpíše vašemu neposlušnému hrdlu s angínou či zápalom dutín lieky, je to akceptovateľné. Ale vás naozaj len ,,škriabe" v hrdle. Prečo vám nepredpíše jednoducho nejakú zmes byliniek keď vy sa do toho nerozumiete ako naše staré mamy či prírodné kloktadlo v podobe morskej vody? Kameň úrazu.

Niektorí lekári nabrali guráž a kritizujú zdravotníctvo. Pomenovali svoj názor jednoznačne ,,jediný cieľ-tvorba maximálneho zisku na prebujnenom trhu chorôb." 

Systém fungovania u obvodných a súkromných lekárov

Ak sa liečite u obvodného lekára a ,,vyfasujete" hneď recept na lieky a ste do týždňa fit, ste na tom podstate lepšie ako iní. Pacienti s rovnakou diagnózou, ktorí využívajú služby súkromných medicínskych kliník, sú pre finančné zdravotnícke skupiny príťažliví ako med pre včely. Samozrejme, obidve skupiny pacientov sú veľmi lákavé, ale tí, ktorí čakajú v súkromných ambulanciách, o niečo viac. 

Majiteľ centra sa primárne sústredí na zisk, preto pacientov posielajú do kolečka vyšetrení RTG-ortopéd-neurológ-ORL.... Spoplatnené vyšetrenia budete mať vrámci preventívnej prehliadky u kardiológa (vyšetrenie ECHO) či u gastroenterológa (vyšetrenie na GFS a fibroskope). Lekári na vás myslia, aby vám nič nechýbalo a to všetko dostanete pod jednou strechou! 

Poisťovňa myslí na zubných pacientov

Zuby- jedna z najcitlivejších častí ľudského tela. Niektorí zvyknú hovoriť, že bolesť zubov je tá najväčšia bolesť. Máte nárok na jednu zubnú vložku zadarmo, ostatné poisťovňa nehradí. Strojček na zuby po 18tke? Poisťovňa vám liečbu nepreplatí, výnimkou sú veľmi závažné anomálie, v prípade menej závažnej situácie doplatíte výšku, akú určil váš lekár (pozn. do 18tky je poisťovňou raz preplatená liečba). 

Avšak poisťovne skutočne myslia na pacientov- preplatia vám vašu prvú zubnú protézu! Nesmie byť však vyrobená z nadštandardného materiálu, musí byť úplne obyčajná (pozn. v prípade výroby nadštandardného materiálu dopláca vzniknutý rozdiel poistenec). Taktiež si môžete vymeniť starú protézu za novú- ale nesmie to byť príliš často, po uplynutí troch rokov máte na to právo. 

Po vianočných rozprávkach lekári vybookovaní

Všimli ste si, že v čase zimných mesiacov je viac úrazov a kazov? Po Mikuláši a skúšaní lúskaní orechov ako Marfuška z Mrázika viac kazov, vďaka Sám doma viac zlomených rúk a nôh, čo sa deti pokúšali prichystať podobné pasce. Poisťovne si mädlia ruky, vďaka ľadu na cestách a oslabenej imunite majú lekári plné ruky práce a rôzne lieky, probiotiká, vitamíny, doplnky sa predávajú lepšie ako ranné rožky. 

Záver

Samozrejme, s týmto príspevkom sa mnohí nemusia stotožniť. No pri pohľade na ľudí, ktorí si dvakrát premyslia, či si kúpia na raňajky bagetu alebo jogurt a okamžite si kúpia prvý liek, ktorý im predpíše lekár, iným nie je všetko jedno. Ak vám predpíše lekár nabudúce pri bolesti hrdla kloktať šalviový sirup, vedzte, že domáci šalviový extrakt obsahuje ďaleko viac % danej bylinky. 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?